Minu nimi on Tiina Alt, olen abikaasa, ema kolmele lapsele, õde, tütar … jne. Olen pärit Saaremaalt, kuid ligi 9 aastat tagasi tõi Jumal mind kokku väga imelisel viisil mu praeguse abikaasa, Arminiga ning abielludes, kolisin ma Tallinna, kus meil peagi sündis riburada 3 last, mis tähendas, et jäin aastateks lastega koju. Kui mu noorim laps oli saanud 2-aastaseks, tundsin sisemist vajadust mingi väljundi järele, mis lubaks mul end ema ja koduperenaise rollist väheke välja lülitada. Täisajaga veel tööle minna ei saanud, sest lapsed on väikesed, pidevalt lasteaiast kodus ja viimasel lapsel ei olegi veel lasteaias kohta olnud. Seega pidi esile tulema midagi sellist, mida saaksid koduse elu keskel ja kõrvalt teha.
Eks mõtteid ja kaalutlusi oli palju, sest tegelikult ei olnud ma Tallinnas jõudnud tööalaselt veel oma kohta leidagi. Muidugi oli mõtteid käinud peast läbi ka varem, et võiks hoopis ise midagi teha ja katsetada ettevõtlust. 2020. aasta septembris läks aga sisemine sund kuidagi väga tugevaks ja mulle meenus mu 10 aastat varem kirjutatud äriprojekt, mis kusagil kaustade vahel oma aega ootas. Samal ajal tuli mulle soov teha oma kodu esiku seinale Piibli salm tekstiga „Õnnistatud oled sa tulles ja õnnistatud oled sa minnes“ 5Ms 28-6. Kujundasin selle arvutis valmis, lasin välja trükkida ja siis viis üks mõte juba teiseni.
Mis siis kui on veel neid, kes tahaksid Jumala Sõna oma seinale nähtavale kohale panna? Kust täna Eestis selliseid asju endale soetada saaks? Meenus mu äriprojekt, mis aastaid tagasi oli suure innuga valmis kirjutatud, kuid siis seisma jäänud … Mõttes oli teha kristliku sõnumiga õnnitluskaarte ja kingitusi, kaasata ka oma kunstnikust tädi sellesse ettevõtmisesse jne. Nüüd tuli see kõik jälle nii jõuliselt esile, et hakkasin oma abikaasale neid mõtteid jagama. No, Armin on selles suhtes hea kaaslane lennukatele mõtetele, et kõik tuleb paberile kirja panna ja numbrid ette näidata. Tal on õnneks ka tarkust, võimekust ja majandamisoskus, mis on perele loonud väikesed reservid, mis aegajalt tänutundega mingisse vajadusse suunatud saavad. No see oli üks neist vajadustest. 😊 … ja muidugi väärib mainimist ka see, et ta uskus minu ideesse ja võimekusse see asi edukalt ära teha. Mina ise nii kindel ei olnud .. mis siis, kui meie säästud kõik lihtsalt korstnasse kirjutan? Aga kuidas seda teada saada kui ei proovi?
Järgmine, üsna keerukas samm oli leida ettevõttele kohane nimi. Lõpuks jäi pinnale Alliku Meened. See nimi on kahetähenduslik – Alliku on küla nimi, Saue vallas, kus elame. Aga „alliku“ viitab ka allikale – Jumala Sõnale. Ja see oli ju mu ettevõtte idee, et mu toodete allikas oleks Jumala Sõnas. Teine osa nimest – „meened“ – tuli ka esile kuidagi mõtteprotsessi käigus. Jumala Sõna tõotusi on kerge unustada, kui meie silme ees ja kõrvus on pidevalt igasugu muud informatsiooni. Siis on hea, kui saame selle vea parandada ja toome oma silma- ja käeulatusse asju, mis meenutavad meile Jumala Sõna. Seega „meened“ said minu jaoks värske tähenduse – meenutusesemed.
Nii ma alustasingi täiesti kogenematu ja rohelisena oma ettevõttega Alliku Meened OÜ ning registreerisin selle 9. novembril 2020. Seega äsja sai mu ettevõtja staatuseks 1 aasta. Võib-olla imestad, et nii kiiresti asja ära tegin – eks ma kiirustasin ka, sest arvasin, et enne jõule turule tulles saaks paraja boosti, sest otsitakse ju kingitusi. … ja osaliselt nii see ka oli, aga mu ettevõtet ju ei teatud.
Uuh, on see alles olnud teekond – veebipood kiiresti üles ehitada, koostöö partnerite leidmine, milliseid tooteid esimesena pakkuda, kuidas arveid koostada, kuidas ennast kristlaskonnale märgatavaks teha, kuidas opereerida kodus toimetamise, laste tähelepanu vajaduse, abikaasaga koos olemise ja täiesti nullist ettevõtte ülesehitamise vahel. Magamata ööd, täiesti null läbimüügiga nädalad, ebaõnnestunud tooted, palju ideid, aga finantsi puudus, veebilehe krahhid ja võimetus asjatundjaid palgata – need on vaid mõned näited, mis panid mind nii mõnigi kord mõtlema, et kas sellel asjal on ikka ilmet. Aga siis sa paned kõrvale kogemused, kus paludes Jumala juhtimist asjades, millest sa mitte midagi ei tea – näiteks kui veebileht lihtsalt ligipääsetamatuks muutub ja keegi ei oska sulle eemalt õiget nõu anda, siis paludes Püha Vaimu abi, sa lihtsalt jõuad õigete lahendusteni ja leht saab jälle toimivaks … või kui tuleb kuus just nii palju tellimusi, et kõik vajalikud arved saavad tasutud ja saad ka säästa uute toodete tellimiseks või kui mõni inimene ütleb, et „Oi, kui ägedaid asju sa müüd!“ või kui mu mees mõne imetleva sõna ütleb või miskit veel sellist, siis paneb see mind jälle oma tegemisse uskuma…
Vot selline lühike sissejuhatus ja taustalugu selleks, et anda teile teada, kes te veel ei tea, et Eestis on olemas üks väike veebipood, kust on võimalik soetada erinevaid Piiblist inspireeritud tooteid/kingitusi/õnnitluskaarte/meenutusesemeid, mis suunavad meie pilgu Jumala Sõnale. Paljud asjad on minu enda kujundatud ja koostööpartnerite abiga toodetud, kaartidest on lisaks minu omadele müügil ka imelise kunstniku Anne Metsamaa maalidest tehtud kaarte, kuid palju on ka sisse ostetud inglise keelseid tooteid, mida edasi müün.
Lisan siia juurde lingi meie poodi, kuid meid on võimalik leida ka Facebookist. Tulge jälgijaks ja jagage aeg-ajalt postitusi, laikige, kui midagi meeldib, see aitab sõna levitada. Ja veel, kui keegi on meilt midagi tellinud, mis väga meeldib, kirjutage ka aeg-ajalt tagasisidet, see julgustab edasi tegema …